To nejlepší z Nového Zélandu s ČP

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 99990 Kč / 0 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 19
Poznávací s cz průvodcem

listopad , březen

 

Nový Zéland – Severní ostrov (Auckland, Waitomo, Rotorua, NP Tongariro, Waitomo Caves), Jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • zkušený a pohodový průvodce, malá skupina cca 10 osob
 • profesionální NZ doprava a místní řidič
 • pěkné 3-3,5* hotely v blízkosti centra města
 • spousta krásných výletů a aktivit v ceně

POPIS ZÁJEZDU

To nejlepší z Nového Zélandu je zájezd s českým delegátem a profesionálním NZ řidičem, který Vás vezme na ta nejhezčí místa Nového Zélandu. Projedeme oba ostrovy země, jejíž přírodní krásy jsou považovány za jedny z nejhezčích na světě. Na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, jeskyně, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, pláže a fjordy s lachtany. Množství vstupů a výletů je již v ceně zájezdu. Neváhejte, počet míst je omezený! Zájezd jedeme v malé skupince kolem 10 lidí.

Nabízíme možnost prodloužení o několikadenní pobyt na ostrůvcích Fiji a relax na plážích, jako vhodný doplněk této cesty. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2 Praha – Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Aucklandu v den 2 večer nebo v den 3 ráno.

Den 3 Auckland  

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Prohlídka centra města Auckland s českým delegátem. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3*.

Den 4 Auckland – Waitomo

Ráno vyrážíme minibusem (či autem) z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Odpoledne si můžete prohlédnout tuto oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Nocleh v motelu v oblasti Waitomo. Návštěva jeskyně se svítícími červy v ceně.

Den 5 Waitomo – Rotorua

Dopoledne nás čeká krátký přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Prohlídka města. Zde můžete vidět gejzíry, geotermické parky, termální koupele a maorskou kulturu. Večer možnost vyzkoušet termální prameny. Nocleh v hotelu. Návštěva termálních pramenů není v ceně. Nocleh v hotelu či motelu 3*

Den 6 Rotorua – Taupo – Turangi

Návštěva geotermických parků s bublajícím bahnem a gejzíry. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Nocleh v motelu. Návštěva nejlepšího geotermického parku s gejzíry je v ceně. Vezmeme Vás na koupání v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní. Nocleh v motelu v Turangi, 3*.

Den 7 Tongariro Np

Ráno jedeme krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máme téměř celý den na procházku či tůru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se nám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nocleh opět u jezera Taupo. Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, fakultativně.

Den 8 Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington. Nocleh v hotelu.

Den 9 Wellington – Nelson

Dopoledne máme ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda nás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérié okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujeme do města Nelson, kde nás čeká nocleh v motelu-hotelu.

Den 10 Np Abel Tasman

Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i tuleně. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Nocleh v Nelsonu. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

Den 11 Nelson – Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). V oblasti Greymouth si můžeme udělat procházku k útesu odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu.

Den 12 Franz Josef – Ledovce

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máme celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít fakultativní túry přímo po ledovci s profesionálním průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovecem (viz sekce za příplatek). Náš průvodce Vás vezme na vyhlídku k ledovci krátkou procházkou, pokud zbyde čas, pojedeme se podívat také na ledovec Fox. Nocleh v motelu ve vesnici. Doporučujeme túru s průvodcem po ledovci, tato túra není v ceně, viz sekce za příplatek.

Den 13 Franz Josef – Queenstown

Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Naše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera. Dále zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town. Odtud pokračujeme až do Queenstownu. Nocleh v hotelu-motelu.

Den 14 Queenstown

Celý den na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v motelu-hotelu.

Den 15 Milford Sound

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau, odkud pokračujeme do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Projíždky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v motelu v Te Anau. Projížďka lodí na Milford Sound je v ceně.

Den 16 Te Anau – Mt. Cook Np

Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh ve vesnici Twizel nedaleko NP Mt. Cook.

Den 17 Mt. Cook Np – Christchurch

Ráno krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, průvodce Vás vezme na snadnou 3-4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce. V době oběda jedeme kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, zastávka na oběd, pokračujeme potom dále až do Christchurch. Transfer do motelu v Christchurch k poslednímu přenocování na Novém Zélandu.

Den 18 Christchurch Odlet 

Ráno či v průběhu dne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy. Při mezinárodním letu je jídlo zajištěno.

Den 19 Přílet Domů

Přílet domů a konec programu.

 • zpáteční letenku Vídeň – Auckland, včetně letištních poplatků a tax
 • 15 až 16 noclehů v 3* hotelech nebo motelech dle programu
 • služby českého průvodce a licencovaného řidiče po čas celého pobytu na Zélandu
 • veškerá doprava po ostrovech minibusem, vanem
 • všechny výlety které jsou v programu uvedeny jako zahrnuté v ceně (Waitomo jeskyně a svítící červi, geotermický park, výlet lodí v Abel Tasman, výlet lodí na Milford Sound – fjordy)
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • poplatek za palivo do mikrobusu
 • pojištění CK proti úpadku.
 • osobní pojištění
 • stravování
 • služby neuvedené v programu
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • příplatek za samostatně cestující osobu
 • Maorská show s tradiční večeří, Rotorua
 • vyhlídkový let nad sopkami helikoptérou či letadlem, Rotorua
 • rafting, Rotorua
 • kajakování v NP Abel Tasman
 • let helikoptérou nad ledovci Franz Josef a Fox
 • hodinový trek k ledovci Franz Josef/na ledovec Franz Josef
 • výlet za vínem, ochutnávka ze 4 vinic, Queenstown
 • jet boat – adrenalinová jízda rychlým člunem v krásném kaňonu, Queenstown
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu NZD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.
 • Možnost prodloužení o pobyt na Fiji.

Související zájezdy

Poznávací
Nový Zéland
Nový Zéland komfortně
Austrálie
Perly Austrálie s ČP
Poznávací
Nový Zéland
Okruh jižním ostrovem – autem