Austrálie a Nový Zéland v jednom

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 133990 Kč / 4666 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 22
Poznávací s cz průvodcem

1.3.-22.3.

Sydney, Uluru, Cairns, Velký bariérový útes, NP Blue Mountains, Auckland, jeskyně Waitomo, jezero Taupo, NP Tongariro, Rotorua

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • návštěva památek UNESCO
 • zkušený průvodce v Austrálii a na Novém Zélandu
 • profesionální licencovaný řidič na Novém Zélandu
 • malá skupina – 6 až 12 osob
 • osobní zkušenosti s danými lokalitami
 • komfortní přesuny, lokální lety
 • spousta výletů již v ceně
 • nabízíme i podzimní termín s jižním ostrovem NZ

POPIS ZÁJEZDU

Speciálně sestavený poznávací zájezd Austrálie a Nový Zéland v jednom s českým průvodcem, který Vám ukáže ty největší perly Austrálie a severního ostrova Nového Zélandu. Itinerář je sestaven pro Vaše maximální pohodlí s dostatkem času užít si každé navštívené místo. Kromě seznámení se s městem Sydney se každý z nás může těšit také na přírodní rozmanitosti Austrálie. Navštívíme ikonické Uluru, dále Velký bariérový útes a jeho úžasný podmořský život, nevynecháme oblast Cairns s výletem do deštných pralesu NP Daintree, vodopády a plantáže. Těšit se můžete také do známého NP Blue Mountains a poté se již přesuneme na Nový Zéland. Na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry a jeskyně. Vykoupete se v termálních pramenech a poznáte také Maorskou kulturu. Tento zájezd je doslova nabitý na zážitky, navštívíte ta nejhezčí místa a navíc máte spoustu atraktivních výletů v ceně. Abychom Vám dopřáli opravdový komfort, na Novém Zélandu nás bude vozit profesionální licencovaný řidič. Cestujte se specialisty na Austrálii a Nový Zéland – zažijte nezapomenutelnou dovolenou díky našim osobním zkušenostem!

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2  –  Praha / Vídeň – Sydney
Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney v den 3 brzy ráno.

Den 3 – Sydney
Po příletu transfer do hotelu v blízkosti centra města, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Dnes odpoledne Vás čeká krátká prohlídka města Sydney s českým delegátem (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s hezkým pohledem na mrakodrapy. Nocleh v hotelu 3 *.

Den 4 – Sydney
Celodenní prohlídka města s českým delegátem. Začneme krásnými botanickými zahradami, dále nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do nitra slavné Opery s výkladem (vstup v ceně), projdeme se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě nás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks. Dále uvidíte obchodní střed města. Nocleh v hotelu.

Den 5 – Národní park Blue Mountains nebo NP Royal
Ráno vyjíždíme na celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Blue Mountains. Čeká nás zastávka v Olympijském parku, dále cesta na několik krásných míst národního parku, uvidíte útvary Tři sestry a další. Případně můžeme zvolit NP Royal, který je nejstarším NP v Austrálii, nabízí pláže, pěkné treky a krásné výhledy. Nocleh v hotelu v Sydney.

Den 6 – Sydney – Bondi beach
Volný den anebo výlet na vyhlášenou pláž Bondi Beach, kde na chvilku sami zažijete kult surfování, kavárničky a australský život na pláži. Možnost koupání. Následuje krásná procházka podél útesů na další malebné pláže. Odpoledne možnost koupání, relax a návrat zpět do hotelu.

Den 7 – Sydney – Ayers Rock
Ráno transfer na letiště a odlet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáme se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu se jedeme ubytovat do stylových chatek, jednodušší ubytování, sdílená koupelna, bazén k dispozici, hotel za příplatek.

Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesuneme k posvátné hoře Uluru na vyhlášený západ slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězdami nad hlavou. 

Den 8 – Ulura a Olgas, NP Kata Tjuta
Dnes dopoledne nás čeká návštěva Olgas a krásný asi 3-4 hod trek mezi skalními masivy. Procházka – trek se dá zkrátit dle uvážení každého z vás. Na oběd budeme zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Odpoledne se vrátíme zpět k Uluru, které si můžete detailněji prohlédnout a projít se kolem Uluru. Západ slunce u Uluru a poslední nocleh v této oblasti.

Den 9 – Ayers Rock – Cairns
Dopoledne volno u bazénu. Kolem oběda již odjíždíme na letiště a čeká nás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě. Po příletu následuje transfer na hotel s bazénem, nocleh v Cairns.

Den 10 – Velký bariérový útes (o)
Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně. Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo realxem či procházkou na pláži. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Přidat si můžete působivý let helikoptérou nad útesem, zeptejte se nás na podrobnosti.

Den 11 – Cairns
Dnes Vás konečně čeká volný den pro vaše vlastní aktivity, užijte si ho dle vašich představ. Nabídneme fakultativní výlety nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po městečku Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 12 – Cairns – výlet do NP Daintree a další 
Po snídani Vás čeká celodenní výlet na sever Cairns podél krásného pobřeží a hlavně návštěva deštného pralesa v NP Daintree, možnost přidat projížďku lodí po řece Daintree s pozorováním krokodýlů, zastávka u Mossman Gorge a koupání, výlet završen pozorováním klokanů (bez záruky). Pokud čas dovolí, zastavíme se i ve známé vesnici Kuranda. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Den 13 – Cairns – vnitrozemí a vodopády
Celodenní výlet do tropického vnitrozemí na krásné vodopády, čajové a banánové plantáže, návštěva starodávného sídla Paronela (cca 30 AUD) v deštném pralese a zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Krásné vnitrozemí tropické oblasti Austrálie s mnoha pestrými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 14 – Cairns – Auckland, Nový Zéland
Den pro přesun na Nový Zéland. Ráno transfer na letiště v Cairns a odlet na Nový Zéland, do města Auckland, které je největším městem Zélandu. Let s přestupem. Na NZ se dostaneme až později odpoledne, následuje transfer na hotel a nocleh. 

Den 15 – Auckland – prohlídka města
Dnes nás čeká půldenní prohlídka centra Auckland s průvodcem, návštěva nejvyšší věže s krásným výhledem na město (vstup v ceně), dále uvidíte jeho pěkný přístav a další. Nocleh v hotelu v centru Aucklandu.

Den 16 – Auckland – výlet
Ráno nás čeká výlet za hranice centra Aucklandu, a to do části zvané Devonport. Krátká plavba místním trajektem nám ukáže pohled na Auckland z jiného úhlu. Devonport je jedna z nejkrásnějších částí Aucklandu. Jsou zde dvě sopky s nádherným výhledem, na které si mohou bez problémů ti aktivnější z vás vyšlápnout. Místní zástavba je původní a je tvořena velmi starými dekorativními vilami. Najdete zde také mnoho obchůdků s tradičními i netypickými suvenýry a odpočinete si od ruchu velkoměsta. Nocleh v hotelu v centru Aucklandu.

Den 17 – Jeskyně Waitomo a jezero Taupo 
Dnes vyrážíme z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Po příjezdu si prohlédneme tuto oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v jeskyních (prohlídka v ceně). Odtud se vydáme k jezeru Taupo a budeme nocovat nedaleko NP Tongariro.

Den 18 – NP Tongariro, Jezero Taupo
Dopoledne nás čeká prohlídka NP Tongariro. Tento vyhlášený národní park je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Dostane se nám také krásných výhledů na sopky. Odpoledne se pak přesuneme kolem jezera Taupo až do parku Wai-o-Tapu, který je nejhezčím parkem s gejzíry a geotermickými jezírky v oblasti (vstup a prohlídka je zahrnuta v ceně). Nabitý výlet končíme dnes ve městě Rotorua, kde je zajištěn nocleh v hotelu.

Den 19 – Rotorua
Dnes Vás čeká klidnější den. S průvodcem si prohlédnete město Rotorua a máte volný čas pro Váš odpočinek či aktivity. V podvečer můžete vyrazit do místních vyhlášených termálních bazénů (vstup není v ceně). Nocleh je zajištěn v hotelu.

Den 20 – Rotorua – Auckland
Dnešní den je určen pro cestu zpět do Aucklandu. Během dne bude zajištěna cesta autobusem do Aucklandu a následný transfer na hotel v centru Aucklandu. Následuje volný zbytek dne, třeba pro nákup suvenýrů nebo poslední prohlídku města na Novém Zélandu.

Den 21 – Auckland – odlet
Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy. Při mezinárodním letu je jídlo zajištěno.

Den 22 – Přílet domů
Přílet domů a konec programu pro zájezd Austrálie a Nový Zéland.

Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Austrálie a Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fiji a relax na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

 • zpáteční mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Sydney – Auckland – Praha
 • vnitrostátní letenky dle itineráře
 • mezinárodní přelet z Austrálie na Nový Zéland
 • všechny transfery zahrnuté v itineráři
 • všechny noclevy ve 3* až 3,5* hotelu v blízkosti centra města dle programu
 • celodenní výlet lodí na Velký bariérový útes s obědem a šnorchlováním
 • výlet do deštného pralesa Daintree, výlet na vodopády a plantáže
 • všechny výlety a exkurze uvedené v programu
 • dopravu dle programu v klimatizovaném minibuse
 • českého delegáta po celou dobu pobytu v Austrálii a na Novém Zélandu
 • vstup na Sydney Tower
 • exkurze do Sydney Opera House
 • celodenní výlet do NP Blue Mountains (Olympijská vesnice, Tři sestry atd.) nebo Royal NP
 • profesionální doprava a NZ řidič na Zélandu
 • turistická víza do Austrálie
 • kompletní plán a informace pro Váš zájezd
 • pojištění CK proti úpadku
 • spropitné
 • osobní útrata
 • osobní pojištění
 • vstup do parku Paronela (30 AUD)
 • poplatek za vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD)
 • strava, výlety a služby nezahrnuté v programu
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • hotely se snídaní
 • příplatek za samostatně cestující osobu 20.990 Kč (pokud nebude sdílet pokoj s dalším cestujícím)
 • fakultativní výlety (nabídku doplňkových výletů Vám rádi zašleme)
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu. 
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

Související zájezdy

Austrálie
Perly Austrálie s ČP
Nový Zéland
To nejlepší z Nového Zélandu s ČP
Nový Zéland
AUS a NZ s průvodcem
To nej z Austrálie a Nového Zélandu